Reklama
Encyklopedia leków
OPIS LEKU
DITHRANOL-A 0.2%; O.5%; 1.0%; 2.0%
maść.
Łuszczyca skóry.
Dithranol zmniejsza przyrost komórek skóry, który jest znacznie przyspieszony w łuszczycy. Lek działa również słabo przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo.
substancje czynne - dithranol, wit. A.
Preparat należy stosować wyłącznie na miejsca chore. Jeśli lek stosuje się na zdrową skórę powstaje silne pieczenie. Należy unikać kontaktu preparatu ze skórą twarzy lub błonami śluzowymi oczu, ust i nosa ze względu na możliwość wywołania silnych odczynów zapalnych.
Po zastosowaniu preparatu należy dokładnie umyć ręce. Dithranol pozostawia plamy na odzieży.
Leku nie należy stosować u osób uczulonych na Dithranol. Leku nie należy używać w stanie ostrym łuszczycy, w chorobach nerek, niedokrwistości oraz w stanach zapalnych skóry. Lek należy stosować z wielką ostrożnością u pacjentów, którzy świeżo przeszli kurację silnymi środkami steroidowymi.
>1/100
- Pieczenie, brązowe zabarwienie skóry.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj maść stosuje się na noc. Rano zalecana jest kąpiel w celu usunięcia resztek maści. Kurację należy rozpocząć preparatem o najniższym stężeniu. Leczenie trzeba kontynuować, aż do całkowitego zaniknięcia łuszczycy.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu w czasie ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
maść a 40 g.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©