Reklama
OPIS LEKU
DITROPAN
tabletki 5 mg.
Stany skurczowe pęcherza moczowego. Lek nie likwiduje przyczyny skurczu, działa jedynie objawowo.
Ditropan działa rozkurczowo na mięśnie gładkie pęcherza i przewodu pokarmowego.
substancja czynna - oxybutynin hydrochloride.
Ditropanu nie należy podawać w uczuleniu na preparat. Leku nie należy podawać w niedrożności jelit oraz w zbyt niskim ciśnieniu. Pacjenci cierpiący na przerost gruczołu krokowego, jaskrę, miastenię gravis, zaburzenia w oddawaniu moczu, zaburzenia nerek, zaburzenia wątroby, chorobę wieńcową oraz zaparcia powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Ditropanem. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli preparat podaje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków jednocześnie z Ditropanem należy omówić z lekarzem.
Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ alkohol wzmaga działanie preparatu.
Leku nie podaje się dzieciom poniżej 5 roku życia, pacjentom wycieńczonym oraz osobom starszym.
Ditropan upośledza sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych, wiadomo jednak, że lek może powodować suchość błony śluzowej jamy ustnej, dlatego niezbędna jest dokładna higienia zębów po każdym posiłku.
Lek wpływa na zmniejszenie wydzielania gruczołów łzowych, co może utrudniać używanie szkieł kontaktowych.
Zmniejszenie wydalania moczu, zaparcia. Reakcje alergiczne w postaci wysypki i światłowstrętu. Przyspieszenie akcji serca, nagłe obniżenie ciśnienia krwi, szczególnie przy zmianie pozycji ciała na pionową, zawroty głowy i omdlenia. Obniżenie potencji seksualnej.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj stosuje się 5 mg 2-3 razy dziennie.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Ditropanu.
Preparat wywołuje zmniejszenie wydzielania się pokarmu, dlatego nie jest zalecane stosowanie go w okresie karmienia dziecka piersią.
tabletki 5 mg a 60 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©