Reklama
OPIS LEKU
DONALGIN
kapsułki 250 mg.
Gościec przewlekły i zwyrodniający. Ostre napady dny. Nerwobóle. Kamica moczowodowa. Ostre i podostre stany zapalne zębów. Zapalenie żył.
Donalgin jest pochodną kwasu nikotynowego o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Preparat należy do starszej generacji leków.
substancja czynna - niflumic acid.
Leku nie wolno podawać w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, alergii na lek, owrzodzeniu jelit.
Leku nie stosuje się dzieciom.
Preparatu nie wolno podawać w uczuleniu na lek. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Donalgin podaje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z Donalginem należy omówić z lekarzem.
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych, wiadomo jednak, że lek może spowodować uaktywnienie choroby wrzodowej oraz krwawienia z przewodu pokarmowego, mdłości, biegunkę oraz bóle żołądka.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj stosuje się 1-2 kapsułek 2 razy dziennie w czasie lub po posiłkach.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Donalginu podczas ciąży.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie karmienia piersią, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas karmienia dziecka piersią.
kapsułki 250 mg a 30 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©