Reklama
OPIS LEKU
DORSIFLEX
tabletki 200 mg.
Rwa kulszowa, udowa, ramieniowa. Postrzał. Zwyrodnienie stawów kręgosłupa. Wypadnięcie dysku międzykręgowego. Urazy układu szkieletowo-mięśniowego. Choroby centralnego układu nerwowego, jak sztywność mięśniowa, choroby infekcyjne układu nerwowego. Stwardnienie rozsiane. Nerwice ze stanami skurczowymi mięśni. Rehabilitacja ruchowa po urazach.
Dorsiflex działa uspokajająco, zmniejsza napięcie mięśni prążkowanych - szkieletowych. W dużych dawkach ma działanie nasenne.
ubstancja czynna - mephenoxalone.
Leku nie wolno podawać w uczuleniu na mephenoxalone. Leku nie wolno podawać w jaskrze, w przeroście gruczołu krokowego i utrudnieniach w oddawaniu moczu. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Dorsiflex stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Preparat wzmacnia działanie środków przeciwbólowych, antydepresyjnych, neuroleptyków oraz środków przeciwuczuleniowych Zamiar stosowania innych leków jednocześnie z Dorsiflexem należy przedyskutować z lekarzem.
Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ alkohol wzmaga działanie preparatu.
Lek upośledza sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie stosowania preparatu.
W razie długotrwałego stosowania leku należy regularnie przeprowadzać kontrole obrazu krwi oraz czynności wątroby.
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych, wiadomo jednak, że lek może spowodować zawroty i bóle głowy. Mdłości i wymioty. Zmiany w obrazie krwi i funkcji wątroby. Wysypkę. W razie pojawienia się wysypki należy leczenie przerwać i skontaktować się z lekarzem.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka dla pacjenta dorosłego wynosi 200-400 mg 2-3 razy dziennie. Tabletki należy zażywać w trakcie jedzenia, rozpuszczone w mleku lub wodzie.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Dorsiflexu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
tabletki 200 mg.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©