Reklama
OPIS LEKU
DROMORAN
iniekcje 2 mg/ml; tabletki 1,5 mg.
Silne bóle najczęściej w związku z nowotworami lub bóle po zabiegach operacyjnych.
Dromoran jest narkotycznym środkiem przeciwbólowym z grupy opioidów o działaniu podobnym do morfiny. Lek wstrzyknięty domięśniowo lub podskórnie zaczyna działać w 10-30 minut po podaniu, a maksymalne działanie leku następuje po 1-1H godziny od momentu wstrzyknięcia. Działanie leku utrzymuje się przez 4-8 godzin.
substancja czynna - levorphanoltartrate.
Leku nie wolno podawać w astmie, w niewydolności oddechowej, w marskości wątroby, w alkoholizmie lub łącznie ze środkami nasennymi. Lek stosuje się bardzo ostrożnie u pacjentów starszych.
Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia Dromoranem, ponieważ alkohol wzmaga działanie preparatu.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Dromoran stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków w trakcie zażywania preparatu należy omówić z lekarzem.
Lek upośledza sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie stosowania Dromoranu. Lek wywołuje silne uzależnienie.
Najczęściej występującym działaniem ubocznym jest zatwardzenie, które występuje u wszystkich pacjentów.
>1/100- Mdłości wymioty, obstrukcja. Osowiałość. Zatrzymanie moczu. Zwężenie ęrenic.
1/1000- Utrudnienie oddychania. Skurcz oskrzeli. Skurcz dróg żółciowych. Skurcz dróg moczowych. Stan zamroczenia. Przygnębienie.
<1/1000- Spadek ciśnienia krwi przy zmianie pozycji ciała na stojącą.
Dawkę ustala lekarz. Lek stosuje się zazwyczaj dorosłym 1 tabletka 1-2 razy dziennie. Zastrzyki podskórnie lub domięśniowo wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Lek może spowodować utrudnienie w oddychaniu noworodka. Nie wolno podawać Dromoranu w czasie ciąży. Preparat przenika do mleka matki, lecz jego oddziaływanie na karmione dziecko, jeśli lek stosuje się w dozach leczniczych, jest mało prawdopodobne. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy jednak omówić z lekarzem.
iniekcje 2 mg/ml a 10 ampułek; tabletki 1,5 mg a 10 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©