Reklama
OPIS LEKU
DROPERIDOL
iniekcje 2,5 mg/ml.
Przygotowanie do zabiegu chirurgicznego lub badań diagnostycznych. Wstrząs. Świeży zawał serca. Przeciwwymiotnie.
Droperidol jest neuroleptykiem. Zaczyna działać w ciągu 5-10 min. po wstrzyknięciu, a efekt działania utrzymuje się 6-8 godzin. Droperidol działa silnie przeciwwymiotnie, uspokajająco i nasennie. Lek wywo...
substancja czynna - droperidol.
Leku nie wolno podawać w zaburzeniach pozapiramidowych, np. chorobie Parkinsona, w zatruciach barbituranami w przedawkowaniu leków morfinopodobnych. Droperidolu nie wolno podawać w depresji psychicznej. Bardzo ostrożnie stosuje się preparat u pacjentów chorych na padaczkę oraz skłonnych do skurczów mięśni. Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, dlatego też nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie stosowania Droperidolu.
>1/100
- Lekkie obniżenie ciśnienia krwi.

1/100- 1/1000
- Niepokój.
- Nadmierna aktywność.
- Ostre objawy pozapiramidowe (niekontrolowane ruchy mięśni, zwłaszcza twarzy i języka, zaburzenia połykania, sztywność karku), którym można przeciwdziałać podając leki stosowane w chorobie Parkinsona.
Dawkę ustala lekarz. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Lek stanowi ryzyko dla płodu. Nie wolno podawać Droperidolu w czasie ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
iniekcje 2,5 mg/ml a 50 ampułek po 10 ml.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©