Reklama
Encyklopedia leków
OPIS LEKU
EBRANTIL; EBRANTIL RETARD
iniekcje 5 mg/ml; kapsułki 30 mg.
Nadciśnienie tętnicze.
Ebrantil obniża ciśnienie krwi dzięki przeciwdziałaniu wydzielania się hormonu stresu - adrenaliny. Naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu. Dzięki temu zmniejsza się również praca mięśnia sercowego, który...
substancja czynna - urapidil.
Leku nie wolno podawać pacjentom cierpiącym na zwężenie aorty lub pacjentom uczulonym na urapidil. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Ebrantil stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innym preparatów w trakcie leczenia Ebrantilem należy omówić z lekarzem.
Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ alkohol wzmaga działanie preparatu.
Osoby cierpiące na niewydolność nerek powinny powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Ebrantilem.
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych, wiadomo jednak, że Ebrantil może spowodować bóle i zawroty głowy, które to działania ustępują zazwyczaj w miarę kontynuowania kuracji. Ponadto może wystąpić znużenie, niepokój, nagły spadek ciśnienia krwi przy zmianie pozycji ciała na pionową. Lek może również wywoływać duszność oraz bóle w klatce piersiowej; w razie wystąpienia tych ostatnich należy skonsultować się z lekarzem.
Dawkę ustala lekarz. Dawkowanie zależy od indywidualnej reakcji pacjenta na lek, dlatego dawkę ustala się po krótkim okresie obserwacji, jak lek zostaje przyjęty przez pacjenta. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Ebrantilu podczas ciąży. Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie karmienia, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu w okresie karmienia dziecka piersią.
iniekcje 5 mg/ml a 5 ampułek po 5 ml; kapsułki 30 mg a 20 szt., a 50 szt., a 100 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©