Reklama
Encyklopedia leków
OPIS LEKU
ELEUTHEROKOKKUS COMP. VITALTONICUM
Preparat działa wzmacniająco, zwiększa siły obronne organizmu. Stosowany jest w stanach rekonwalescencji po długotrwałych kuracjach antybiotykami w stanach osłabienia i wzmożonego wysiłku psychicznego i fizycznego.
substancje czynne - kłącze eleuterokoka, wyciąg z korzenia żeń-szeń, wyciąg z korzenia zerwy, wyciąg z liści i kwiatów głogu, wyciąg z jemioły, wyciąg z liści rozmarynu, wyciąg z melisy, wyciąg z owocu jałowca, wyciąg z owoców ostropestu.
Preparatu nie wolno podawać w padaczce, w uszkodzeniach mózgu, w chorobach wątroby oraz w niedrożności dróg żółciowych.
Ze względu na zawartość alkoholu lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania. Leku nie należy podawać dzieciom. Leku nie wolno stosować w uczuleniu na którykolwiek ze składników.
Brak danych na temat działań ubocznych leku.
Zazwyczaj 2 łyżki stołowe przed jedzeniem 2 razy dziennie dla dorosłych.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu w okresie ciąży.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie karmienia, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu w okresie karmienia.
płyn a 500 ml.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©