Reklama
OPIS LEKU
ERADACIN
kapsułki 150 mg.
Ostre i niepowikłane przypadki rzeżączki oraz chlamydii. Zakażenia jelitowe.
Preparat jest syntetycznym antybiotykiem nowej generacji z grupy chinolonów, działającym na bakterie Gram-ujemne. Eradacin uniemożliwia bakteriom namnażanie się w wyniku hamowaniu pewnego enzymu - gyrazy, niezbędnego w procesiesyntezy DNA.
substancja czynna - rosoxacin.
Leku nie wolno podawać osobom cierpiącym na epilepsję oraz pacjentom uczulonym na rosoxacin. Osoby cierpiące na niewydolność nerek lub wątroby powinny powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji. Leku nie należy stosować pacjentom poniżej 18 roku życia. Preparat uczula na światło słoneczne. Osoby pozostające na kuracji lekiem powinny unikać nasłoneczniania, dotyczy to również tygodnia bezpośrednio po zakończeniu leczenia.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Eradacin stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z antybiotykiem należy omówić z lekarzem.
Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych, ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania.
> 1/100- Zawroty głowy, zmęczenie. Mdłości, wymioty, biegunka. Bóle głowy. Nadwrażliwość wzroku na silne światło oraz zmienione odczytywanie kolorów. Widzenie za mgłą oraz widzenie podwójne. Zjawiska zaburzeń wzrokowych występują ze szczególnym nasileniem po godzinie od momentu zażycia leku. Objawy te przemijają po zakończeniu kuracji.
1/1000- <1/1000- Świąd, wysypka i pokrzywka. Obrzęk twarzy oraz innych części ciała. Zmiany w obrazie krwi. Bóle stawów. Splątanie. Koszmarne sny. Skurcze mięśni. Zwiększone ciśnienie śródczaszkowe.
Dawkę ustala lekarz.
Zazwyczaj w rzeżączce 300 mg jednorazowo na czczo. Leczenie partnera powinno się odbywać jednocześnie. W zakażeniach jelitowych 150 mg rano i wieczorem przez 5 dni. Już po paru dawkach następuje wyraźna poprawa zdrowia, nie oznacza to jednak, że kurację można zakończyć. Przedwczesne zakończenie leczenia grozi bowiem nawrotem infekcji.
Nie wolno podawać leku w okresie ciąży ani w okresie karmienia piersią.
tabletki 150 mg 20 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©