Reklama
OPIS LEKU
ERCEFURYL
syrop 44,4 mg/g; kapsułki 100 mg.
Ostre i przewlekłe biegunki, stany zapalne jelita cienkiego i grubego. Biegunki u niemowląt.
Ercefuryl jest pochodną nitrofuranu. Ercefuryl działa bakteriobójczo na wiele szczepów bakteryjnych. Preparat jest bardzo trudno rozpuszczalny, więc nie wchłania się z przewodu pokarmowego, oddziałując głównie na bakterie chorobotwórcze jelit.
substancja czynna - nifuroxazide.
Leku nie wolno podawać w uczuleniu na pochodne nitrofuranu.
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych, wiadomo jednak, że lek może powodować uczulenie, wtedy należy przerwać leczenie i skontaktować się z lekarzem.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dzieciom powyżej 6 lat i dorosłym podaje się 200 mg co 6 godzin lub łyżeczkę syropu co 6 godzin. Dzieciom poniżej 6 lat 1 kapsułka lub H łyżeczki od herbaty co 6 godzin.
1 łyżeczka zawiera 220 mg substancji czynnej. Dawkę dla niemowląt ustala lekarz pediatra. Syrop należy wstrząsnąć przed użyciem.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Ercefurylu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
syrop 44,4 mg/g a 90 g; kapsułki 100 mg a 30 szt.
Syrop należy przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC; chronić od światła.
Syrop traci ważność po 10 dniach od momentu otwarcia opakowania.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©