Reklama
OPIS LEKU
ERVEVAX
iniekcje 1000 j.m.
Stosowana jest u dzieci między 1 rokiem życia a okresem dojrzewania oraz u kobiet pragnących zajść w ciążę w okresie epidemii różyczki.
Szczepionka uodporniająca przeciw zakażeniu różyczką. Odporność utrzymuje się co najmniej przez 1 rok.
substancje czynne - żywe wirusy różyczki, neomycyna.
Szczepionki nie wolno podawać w uczuleniu na neomycynę lub białko obce (np. jaja kurzego lub kaczego), w okresie infekcji bakteryjnych, w chorobach dróg oddechowych przebiegających z gorączką.
Preparatu nie wolno podawać dzieciom poniżej 1 roku życia. Preparatu nie wolno podawać w trakcie leczenia radiologicznego, w okresie leczenia kortykosterydami, podczas epidemii chorób zakaęnych, w niedoborze gammaglobulin. Pacjenci pragnący się szczepić powinni powiadomić służbę zdrowia o stosowanych aktualnie lekach, gdyż leki te mogą oddziaływać na skutek szczepienia. Preparatu nie należy wstrzykiwać domięśniowo ani dożylnie.
Szczepionkę stosuje się najwcześniej w miesiąc przed lub po przetoczeniu krwi lub zastosowaniu gammaglobuliny.
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych, wiadomo jednak, że szczepionka może spowodować podwyższenie temperatury ciała, rumień, ból i lokalny odczyn w miejscu szczepienia, bóle i stan zapalny stawów. Powiększenie węzłów chłonnych. Objawy te występują głównie u kobiet.
Dawkę ustala lekarz. Szczepionkę wstrzykuje się podskórnie. Szczepienia dokonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o preparacie.
Poważne ryzyko uszkodzenia płodu. Nie wolno podawać w okresie ciąży.
Nie wiadomo czy preparat przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
iniekcje 1000 j. m. a 1 ampułka z substancją liofizjowaną +0,5 ml rozpuszczalnika.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©