Reklama
OPIS LEKU
ESPERAL
tabletki do implantacji 100 mg
Esperal jest lekiem odwykowym w alkoholizmie.
W razie spożycia alkoholu podczas kuracji Esperalem powstaje wiele bardzo nieprzyjemnych reakcji: pulsujący ból głowy, silne zaczerwienienie twarzy, gwałtowne bicie serca, mdłości, wymioty, uczucie braku tchu.
Objawy te występują już nawet po spożyciu bardzo małej ilości alkoholu, dlatego w czasie kuracji należy unikać wszelkich form alkoholu, jak np. w pralinkach, likierach, winie czy piwie.
Picie większych ilości alkoholu w trakcie leczenia Esperalem zagraża bardzo poważnymi konsekwencjami z utratą przytomności i koniecznością leczenia szpitalnego.
Reakcja preparat-alkohol może wystąpić nawet po 2 tygodniach od zakończenia kuracji odwykowej.
substancja czynna - disulfiram.
Esperal nie może być stosowany u pacjentów cierpiących na wadę serca lub choroby serca, które oznaczają duże niebezpieczeństwo reakcji Esperal-alkohol. Preparatu nie należy podawać pacjentom z zaburzeniami psychicznymi.
Ponieważ reakcja lek-alkohol oznacza poważne ryzyko zdrowotne, zastosowanie Esperalu może odbyć się wyłącznie za wiedzą zainteresowanego pacjenta oraz po uprzednim poinstruowaniu go o nieuniknionych skutkach spożywania alkoholu w trakcie kuracji.
Pacjenci cierpiący na choroby wątroby, cukrzycę oraz padaczkę powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji. Jeśli w czasie leczenia pojawi się wysypka, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
Lek upośledza sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie stosowania preparatu. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli preparat stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Trzeba poradzić się lekarza w razie zamiaru stosowania innych leków łącznie z Esperalem.
Po zakończeniu leczenia odwykowego obowiązuje zakaz spożywania alkoholu przez jeden tydzień.
Na początku leczenia jest bardzo trudno ocenić, czy symptomy na które pacjent narzeka wynikają z abstynencji, czy też są one wynikiem działań niepożądanych leku.

1/100
- Zmęczenie,
- senność.
- Zaburzenia pokarmowe,
- biegunka,
- przykry zapach z ust,
- smak metalu w ustach.
- Ból głowy.

1/1000
- Wysypka, zaczerwienienie oraz świąd skóry.
- W razie wystąpienia tych objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

<1/1000
- Uczucie mrowienia w kończynach, słabość mięśni.
- Zaburzenia wzroku.
- Zaburzenia psychiczne.

W razie wystąpienia tych dolegliwości należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
Dawkę ustala lekarz. Tabletki do implantacji - zabieg implantacji preparatu pod skórę wykonują przychodnie specjalistyczne.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Esperalu podczas ciąży.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno podawać leku w okresie karmienia.
tabletki do implantacji a 10 szt.
N07BB
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©