Reklama
OPIS LEKU
ESSELIV
kapsułki twarde
Fosfolipidy sojowe będące estrami kwasu cholinofosforowego i nienasyconych kwasów tłuszczowych: linowego, linolenowego i oleinowego wywierają dziaanie ochronne i regeneracyjne na komórki wątroby. Dostarczone do ustroju wbudowują się w błony komórkowe i cytoplazmatyczne komórek wątroby (hepatocytów) uszkodzonych przez czynniki hepatotoksyczne (niektóre leki, alkohol, rozpuszczalniki organiczne, toksyny drobnoustrojów, czynniki immunologiczne i alergiczne) przywracając ich prawidłowe funkcjonowanie. W wyniku tego poprawie ulega działanie receptorów błonowych, błonowych układów enzymatycznych oraz procesy transportu czynnego i biernego.
Podawanie fosfolipidów ogranicza rozwój zwłóknienia wątroby oraz zmniejsza one ilość wolnych rodników w wątrobie narażonej na działanie czynników toksycznych.
Podawanie fosfolipidów wpływa korzystnie na gospodarkę lipidową ustroju - obniża poziom cholesterolu i lipoprotein w osoczu krwi.
Fosfolipidy są wydzielane z żółcią. Preparat działa na czynną część wątroby.
Fosfolipidy z nasion soi zawierające polinylofosfatydylocholinę 300 mg.
Substancje pomocnicze: olej sojowy, utwardzony tłuszcz, wanilina, indygotyna, tlenek żelaza czerwony, dwutlenek tytanu, tlenek żelaza żółty.
1. Ostre i przewlekłe choroby wątroby, w tym:

* toksyczne i polekowe uszkodzenia wątroby,
* poalkoholowe uszkodzenia wątroby,
* przewlekłe zapalenie wątroby,

2. Wspomaganie leczenia zaburzeń czynnościowych wątroby, dróg żółciowych oraz kamicy żółciowej.
Preparat nie jest skuteczny w przypadku nieodwracalnych zmian w wątrobie (marskość, wirusowe zapalenie wątroby).
Działania niepożądane są bardzo rzadkie i przy prawidłowym dawkowaniu ograniczają się do łagodnych objawów ze strony przewodu pokarmowego takich jak nudności, wolne stolce lub uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej.
Doustnie.
Jeżeli lekarz nie przepisze inaczej, początkowo stosuje się 3 razy na dobę po 2 kapsułki, aby po 3 miesiącach przejść do dawki podtrzymującej 3 razy na dobę po 1 kapsułce.
Lek należy przyjmować w czasie posiłków, nie rozgryzając kapsułek.
Stosowanie leku u kobiet ciężarnych lub karmiących piersią wymaga konsultacji lekarskiej.
50 sztuk
Preparat należy przechowywać w zamkniętym opakowaniu, w suchym i ciemnym miejscu o temperaturze 15ºC - 25ºC. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności leku.
Nie stosować po upływie terminu ważności!
A05BA
Nadwrażliwość na składniki preparatu.
Nie są znane
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©