Reklama
OPIS LEKU
ESTULIC
tabletki 1 mg.
Wysokie ciśnienie krwi.
Estulic obniża ciśnienie krwi, dzięki hamowaniu przekazywania impulsów współczulnych, czego efektem jest zmniejszenie oporu obwodowego, a więc obniżenie ciśnienia tętniczego oraz zwolnienie pracy serca.
substancja czynna - guanfacine hydrochloride.
Leku nie wolno podawać w bloku serca stopnia drugiego i trzeciego oraz po przebytym udarze mózgu. Preparatu nie wolno podawać w uczuleniu na Estulic. Pacjenci cierpiący na zaburzenia krążenia mózgowego, niewydolność nerek lub anginę pektoris powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji preparatem.
Estulic może upośledzać sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie stosowania preparatu.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Estulic stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem. Lek nasila działanie środków uspokajających oraz leków blokujących receptory beta.
Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ alkohol wzmaga działanie preparatu.
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych leku. Wiadomo jednak, że preparat może wywołać nagły spadek ciśnienia krwi przy zmianie pozycji ciała na pionową, suchość błony śluzowej jamy ustnej (dlatego szczególnie ważna jest dokładna higiena zębów po każdym posiłku). Estulic może wywołać senność, zaparcie, brak apetytu, nudności, bóle i zawroty głowy, zimne kończyny, impotencję. W razie wystąpienia uciążliwych działań ubocznych należy porozumieć się z lekarzem w sprawie ewentualnej zmiany dawki.
Dawkę ustala lekarz.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Nie wiadomo czy Estulic przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
tabletki 1 mg a 30 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©