Reklama
OPIS LEKU
ETIONAMID
drażetki 250 mg; substancja.
Lek alternatywny i pomocniczy w leczeniu gruźlicy płuc i pozapłucnej, gdy inne leki okazały się nieskuteczne. Lek rzadko stosowany.
Etionamid działa bakteriostatycznie a w dużych dawkach bakteriobójczo na prątki gruźlicy.
substancja czynna - ethionamide
Etionamidu nie wolno podawać w niewydolności nerek lub wątroby, zaburzeniach psychicznych oraz neurologicznych, a także w uczuleniu na lek. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Etionamid stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem.
Brak danych statystycznych na temat działań niepożądanych, wiadomo jednak, że Etionamid wywołuje uszkodzenie wątroby, zaburzenia jelitowo-żołądkowe, brak apetytu, ślinienie, metaliczny smak w ustach, wymioty, stany zapalne żołądka oraz biegunkę. Notowano trądzik, reakcje alergiczne, wypadanie włosów, stany zapalne skóry, uczulenie na światło, zaburzenia słuchu i węchu. Impotencję, zaburzenia miesiączkowe. Bóle gośćcowe, spadek ciśnienia. Zaburzenia psychiczne. Obniżenie poziomu cukru we krwi.
Dawkę ustala lekarz. Drażetki zaleca się przyjmować z dużą ilością płynu. Leczenie trwa od 3-12 miesięcy.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.
drażetki 250 mg a 100 szt, a 250 szt.; substancja 10 g.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©