Reklama
OPIS LEKU
FAMVIR
tabletki powlekane 250 mg.
Infekcje wirusem opryszczki pospolitej, również opryszczki na zewnętrznych częściach organów płciowych. Półpasiec.
Preparat jest prekursorem substancji penciklowir działającej niszcząco na wirusy opryszczki pospolitej Herpes simplex I i II, a także na wirusy powodujące półpasiec Herpes zoster. Famvir hamuje zdolność namnażania się wirusa w zainfekowanych komórkach, Efekt działania leku następuje po 12 godzinach od zażycia preparatu. Famvir przyspiesza proces gojenia się objawów skórnych, a także znacznie redukuje bolesność w półpaśccu.
substancja czynna - famciclovir.
Leku nie wolno podawać pacjentom uczulonym na famciclovir. Pacjenci cierpiący na znacznie upośledzoną funkcję nerek powinni o tym powiadomić lekarza przed rozpoczęciem kuracji Famvirem. Leku nie stosuje się pacjentom poniżej 18 roku życia.
1/1000- Bóle i zawroty głowy. Senność. Poczucie zmęczenia. Gorączka. Wzmożone pocenie się. Mdłości, wymioty, biegunka. Bóle brzucha. Zaparcie. Świąd skóry.
<1/1000- Splątanie, szczególnie u starszych pacjentów.
Dawkę ustala lekarz. Wielkość dawki zależy od rodzaju schorzenia. W półpaścu 3 razy dziennie 500 mg w ciągu 7 dni. Leczenie należy zacząć najpóźniej w 72 godziny po wystąpieniu pierwszego pęcherza. W opryszczce na zewnętrznych częściach organów płciowych (urogenitalis) 250 mg 3 razy dziennie w ciągu 5 dni. Leczenie należy zacząć najpóźniej w 72 godziny po wystąpieniu pierwszego pęcherza. W nawrocie Herpes urogenitalis 250 mg 2 razy dziennie w ciągu 5 dni najpóźniej w 6 godzin od pojawienia się pierwszego pecherza.
O zastosowaniu leku w okresie ciąży musi zadecydować lekarz. Nie należy stosować Famviru w okresie karmienia dziecka piersią.
tabletki powlekane 250 mg 20 szt., 60 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©