Reklama
OPIS LEKU
FARINGOSEPT
tabletki do ssania 10 mg.
Preparat stosuje się zapobiegawczo i leczniczo w zakażeniach błony śluzowej jamy ustnej, gardła, w zapaleniu migdałków oraz po ich usunięciu. Po usunięciu zęba.
Faringosept jest łagodnie działającym środkiem odkażającym. Działa przeciwbakteryjnie, głównie na paciorkowce, które najczęściej powodują zakażenia jamy ustnej i gardła.

Środek o działaniu bakteriostatycznym aktywny wobec bakterii Gram-dodatnich, szczególnie wobec paciorkowców: S. pyogenes, S. viridans, S. pneumoniae. Nie działa na bakterie Gram-ujemne.
substancja czynna - ambazone

1 tabl. do ssania zawiera 10 mg ambazonu.
Zapalenia jamy ustnej, gardła. Lek wspomagający (odkażający) w chirurgii szczękowej.
Preparatu nie należy podawać w uczuleniu na ambazon.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj pacjentom dorosłym tabletki do ssania stosuje się po jedzeniu 3-5 razy dziennie. Dzieciom pół tabletki 3 razy dziennie. Leku nie należy podawać dłużej niż w ciągu 3 kolejnych dni.

5 razy dziennie ssać powoli 1 tabl. aż do rozpuszczenia (po posiłkach).
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Faringoseptu.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
tabletki 10 mg a 20 szt.
R02AA01
Nadwrażliwość na ambazon.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©