Reklama
Encyklopedia leków
OPIS LEKU
FIBROLAN; FIBROLAN SALBE
maść; substancja.
Enzymatyczne oczyszczanie ran. Leczenie ropni i oparzeń. Nadżerki szyjki macicy. Po zabiegach na szyjce macicy. Rozpuszczanie skrzepów na pęcherzu moczowym. Ropne zapalenie nosa, zatok, ucha środkowego.
Fibrynolizyna jest enzymem, który trawi włóknik, będący podstawowym składnikiem skrzepu krwi. Deoksyrybonukleaza rozpuszcza uszkodzone komórki i białe krwinki, stanowiące około 70% ropy, prowadząc do szybkiego jej upłynnienia. Oba enzymy przyczyniają sią do rozpuszczenia tkanek martwiczych oraz przyspieszenia wchłaniania wysięków.
substancja czynna - fibrynolizyna, deoksyrybonukleaza.
Leku nie wolno używać w świeżych krwawieniach oraz skazach krwotocznych a także w uczuleniu na którykolwiek z enzymów. Osoby cierpiące na zapalenie szyjki macicy powinny powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji.
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych, wiadomo jednak że lek może wywołać dreszcze, gorączkę, bóle głowy, nudności, bóle stawów oraz uczulenie.
Dawkę ustala lekarz. W zapaleniu pochwy i szyjki macicy stosuje się 5 ml maści w ciągu 5-6 kolejnych dni na noc. Maść wprowadza się głęboko do pochwy. W odleżynach i owrzodzeniach pokrytych strupami przykłada się kompresy nasycone Fibrolanem - substancję rozpuszczoną w 10-30 ml roztworu 0,9% soli i pozostawia do całkowitego wysuszenia. Tkanka martwicza przylega do kompresu i zostaje usunięta razem z nim. Następnie stosuje się maść.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Fibrolanu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
substancja a 1 fiolka z substancją suchą; maść 30 g, a 50 g, a 100 g.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©