Reklama
OPIS LEKU
FLOXAL
krople do oczu 3 mg/ml lub maść do oczu 3 mg/g
Chemioterapeutyk z grupy chinolonów o szerokim spektrum działania obejmującym większość patogenów (bakterii i chlamydii) powierzchniowych zakażeń oczu i ich aparatu ochronnego. Mechanizm jego działania polega na hamowaniu gyrazy enzymu niezbędnego do transkrypcji i replikacji bakteryjnego DNA. Ofloksacyna utrzymuje się bardzo długo w płynie łzowym (6-12 h po podaniu). Bardzo dobrze przenika do komory przedniej oka, gdzie osiąga stężenia przewyższające MIC90 dla większości patogenów bakteryjnych zakażeń oka.
1 ml kropli
zawiera 3 mg ofloksacyny.
Substancje pomocnicze: 0,025 mg chlorku benzalkoniowego, 9 mg chlorku sodu, kwas solny i wodorotlenek sodowy (jako bufory do ustalenia pH) i wodę do wstrzyknięć.
1 g maści
zawiera 3 mg ofloksacyny.
Substancje pomocnicze: 100 mg parafiny ciekłej, 50 mg lanoliny i 847 mg wazeliny.
Zakażenie przedniego odcinka oka wywołane przez bakterie wrażliwe na działanie flurochinolonów: przewlekłe zapalenie spojówek, zapalenie i owrzodzenia rogówki, zaś maść - również w zakażenia chlamydiami. Profilaktyka zakażeń okołooperacyjnych w chirurgii oka.
Stosowany w postaci maści preparat ogranicza ostrość widzenia, stąd nie zaleca się wówczas prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.
Objawy miejscowej nadwrażliwości: zaczerwienienie spojówek i niewielkie pieczenie.
Krople: zwykle 4x dziennie 1 kropla do worka spojówkowego.
Maść: zwykle 3x dziennie, przy zakażeniach chlamydiami 5x dziennie, nanosząc do zachyłka powieki dolnej leczonego oka pasek o długości 1 cm (co odpowiada 0,12 mg ofloksacyny).
W profilaktyce okołooperacyjnej zwykle 1 kropla 4x/dzień przed operacją, na 2 h przed operacją 1 kropla co 15 min oraz po operacji 1 kropla 4x dziennie. Okres stosowania nie może przekraczać 14 dni.
Nie zaleca się stosowania w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.
krople do oczu - butelka 5 ml maść do oczu - tuba 3 g
S01AX
Nadwrażliwość na chinolony lub inne składniki preparatu.
W czasie leczenia preparatem nie należy używać miękkich soczewek kontaktowych.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©