Reklama
OPIS LEKU
FLUARIX
substancja do iniekcji.
Aktywne uodpornianie przeciw grypie typu A i B.
Preparat zawiera zabite wirusy grypy typu A i B, według rekomendacji światowej organizacji zdrowia WHO. Szczepionka jest sporządzona z zapłodnionych embrionów kurzych skażonych rekomendowanymi przez WHO wirusami grypy A i B. Wirus unieszkodliwono następnie przy pomocy natriumdeoxicholatu oraz formaliny. Po zaszczepieniu organizm zaczyna wytwarzać przeciwciała, które zwalczają ewentualne zakażenie wirusem. Szczepionka jest skuteczna w 70% w grupie wiekowej 18-60 roku życia.
substancja czynna - inaktywowane jednostki szczepów wirusa grypy.
Szczepionki nie należy podawać w uczuleniu na jaja kurze lub pierze oraz formalinę. Preparatu nie należy stosować w stanach ostrych infekcji z gorączką. Preparat należy stosować ostrożnie pacjentom przebywającym na kuracjach lekami, które mogą zmniejszać odporność ustroju, jak np. preparaty kortyzonowe. Pacjent powinien być pod obserwacją lekarza przez co najmniej 30 minut po wykonaniu szczepionki.
>1/100
- Gorączka.
- Ogólne osłabienie.
- Zaczerwienienie, ból oraz obrzęk w miejscu wstrzyknięcia szczepionki.

<1/1000
- Reakcje uczuleniowe.
Dawkę ustala lekarz. Preparat podaje się podskórnie lub domięśniowo. W opóźnionym krzepnięciu krwi preparat podaje się podskórnie. Dorośli i dzieci powyżej 6 roku życia 0,5 ml. Dzieci od 1-6 roku życia po 0,25 ml 2 razy z przerwą 4-6 tygodniową.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
iniekcje 0,5 ml 1 ampułkostrzykawka.
Szczepionkę przechowywać w lodówce w temperaturze +2-+8 °C.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©