Reklama
OPIS LEKU
FLUOSSEN
drażetki 15 mg.
Zgąbczenie kości związane z wiekiem w okresie poklimakteryjnym. Zapobiegawczo w terapii kortykosteroidami.
Fluorek sodowy stosowany jest w celu zwiększenia gęstości tkanki kostnej i złagodzenia bólów kostnych w chorobach metabolicznych i nowotworowych układu kostnego, również w chorobie Pageta (odwapnienie kości, które prowadzi do skrzywień oraz zniekształceń kości długich oraz pogrubienia kości czaszki). Fluorek sodowy stosuje się również w celu zapobiegania próchnicy zębów.
substancja czynna - sodium fluoride.
Leku nie należy stosować w poważnych chorobach wątroby, chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Fluossen stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków jednocześnie z preparatem należy omówić z lekarzem. W czasie leczenia wskazane jest przyjmowanie preparatów wapnia oraz witaminy D3.
Brak danych statystycznych na temat działań niepożądanych, wiadomo jednak, że Fluossen może wywołać wysypkę, dolegliwości żołądkowe, zaburzenia w gospodarce wapniowo-fosforowej, zaburzenia w pracy serca, depresję oddechu oraz osłabienie.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj lek stosuje się 2 - 3 razy dziennie, najlepiej po posiłku. Leczenie trwa na ogół 2-3 lat. Po każdych 6 miesiącach leczenia należy zrobić 2-3 miesięczną przerwę.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Fluossenu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
drażetki 15 mg a 30 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©