Reklama
OPIS LEKU
FRISIUM 10
tabletki 10 mg.
Stany lękowe, nadmierna aktywność, bezsenność. Jako środek wspomagający w leczeniu depresji psychicznych. W alkoholizmie, w stanach delirium tremens (halucynacje oraz majaczenia w stanach zatrucia alkoholem). Skurcze mięśni na tle psychicznym lub nerwowym.
Frisium działa hamująco na niektóre centra w mózgu, co daje efekt uspokajający, łagodzi natręctwa myślowe, działa nasennie, relaksująco oraz rozkurczowo.
substancja czynna - clobazam
Frisium nie wolno podawać pacjentom uczulonym na preparat. Pacjenci cierpiący na zaburzoną funkcję nerek lub wątroby, jaskrę oraz miastenię gravis (chorobliwe zwiotczenie mięśni) powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Frisium. Lek stosuje się z ostrożnością u pacjentów starszych, u osób wycieńczonych, a także u lekomanów.
Frisium wywołuje uzależnienie.
W razie długotrwałego stosowania preparatu należy Frisium wycofywać stopniowo zmniejszając dawkę, co pozwala na uniknięcie objawów abstynencji.
Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ alkohol wzmaga działanie preparatu.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Frisium stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych preparatów łącznie z lekiem należy omówić z lekarzem.
Frisium może upośledzać sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania.
> 1/100
- Ospałość, która zanika po kilku dniach stosowania leku.

1/1000- <1/1000
- Zawroty i bóle głowy.
Trudność w koncentrowaniu uwagi, utrudnienia w koordynacji ruchów.
- Słabość mięśni.
- Zaburzenia miesiączkowania.
- Suchość błony śluzowej jamy ustnej, dlatego niezbędna jest dokładna higiena zębów po każdym posiłku.
- Zaburzenia pamięci.
- Zaburzenia mowy.
- Gwałtowne zmiany nastroju, jak podniecenie, agresja.
- Obniżenie popędu płciowego.
- Lek może wywołać splątanie, zwłaszcza u pacjentów starszych.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dorosłym stosuje się 20 mg na dobę. Pacjenci starsi otrzymują połowę tej dawki, tj. 10 mg na dobę.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
tabletki 10 mg a 20 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©