Reklama
Encyklopedia leków
Spis Alfabetyczny
OPIS LEKU
FUNGIZID-RATIOPHARM; FUNGIZID-RATIOPHARM 100; FUNGIZID-RATIOPHARM 200
krem 10 mg/g; tabletki dopochwowe 100 mg; tabletki dopochwowe 200 mg
Infekcje grzybicze skóry i paznokci. Łupież pstry i rumieniowy. Krem nadaje się do leczenia przesuszonych powierzchni skóry.
Fungizid ma działanie grzybobójcze. Działa również na rzęsistka pochwowego.
substancja czynna - clotrimazole
Leczenie grzybicy pochwy powinno odbywać się w okresie pauzy między miesiączkami. W razie wystąpienia miesiączki w trakcie leczenia należy kurację przerwać. Leku nie należy stosować w nadwrażliwości na clotrimazol.
1/1000
- Lokalne podrażnienie skóry.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj w leczeniu grzybicy stóp stosuje się lek 2-3 razy dziennie. Leczenie trwa 3-4 tygodni, w celu jednak uniknięcia powtórnej infekcji należy kurację prowadzić dodatkowo przez 2 tygodnie po ustąpieniu objawów. Należy postępować następująco: nogi należy umyć mydłem i dokładnie wysuszyć, zwłaszcza powierzchnie między palcami. Krem należy wcierać dokładnie w chore miejsca lub według zaleceń lekarza.
Fungizidu nie stosuje się dzieciom poniżej 10 roku życia bez przepisu lekarza, ponieważ grzybica stóp nie występuje u dzieci w tym wieku.
Leczenie infekcji pochwy - 1 tabletkę dopochwową wprowadza się głęboko do pochwy na noc w ciągu przepisanych przez lekarza kolejnych dni. Kurację należy zakończyć przed miesiączką. Uwaga leczeniu rzęsistka powinno towarzyszyć stosowanie środków doustnych. Leczenie to powinno również objąć partnera.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno stosować leku w okresie ciąży
Lek przenika do mleka matki, lecz oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne.
krem 10 mg/g a 20 g; tabletki dopochwowe 100 mg a 6 szt. + aplikator; tabletki dopochwowe 200 mg a 6 szt. + aplikator
Preparaty Clotrimazolu należy przechowywać w lodówce.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©