Reklama
OPIS LEKU
FUNGIZONE
iniekcje 50 mg
Rozsiane głęboko umiejscowione infekcje grzybicze oraz infekcje pierwotniakami, jak Leishmania (choroba występująca głównie na terenie południowej Ameryki rozprzestrzeniana przez ukąszenia insektów).
Amphotericin B otrzymuje się ze szczepu bakterii Streptomyces. Preparat działa niszcząco na błonę komórkową grzybów. Fungizone działa na różne typy wewnętrznych infekcji grzybiczych, nie jest jednak skuteczny przeciw zakażeniom bakteryjnym lub wirusowym. Lek wydziela się bardzo powoli z organizmu.
substancja czynna - amphotericin B
Leku nie wolno stosować osobom uczulonym na amfoterycynę B. W czasie leczenia należy co drugi dzień kontrolować funkcję wątroby, nerek oraz morfologię krwi.
>1/100
- Dreszcze, gorączka, bóle głowy, bóle mięśni i stawów.
- Anemia.
- Bóle brzucha.
- Biegunka.
- Krwawienia z przewodu pokarmowego.
- Zaburzenia w gospodarce wodnej organizmu.
- Obniżenie poziomu potasu i magnezu.
- Uszkodzenie nerek.
- Pieczenie w miejscu wstrzyknięcia leku.

<1/1000
- Szok uczuleniowy.
- Obniżenie ciśnienia krwi.
- Zatrzymanie akcji serca.
- Wysypka.
- Zmiany w pracy wątroby.
- Skurcze mięśni.
- Podwójne widzenie.
- Zaburzenia akomodacji oka.
Dawkę ustala lekarz. Fungizone stosowany jest wyłącznie w lecznictwie zamkniętym pod dokładną kontrolą kliniczną. Dawkę dostosowuje się do ciężaru ciała pacjenta oraz nasilenia i umiejscowienia infekcji.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Fungizone podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
iniekcje 50 mg a 1 fiolka z substancją suchą
Lek należy przechowywać w temperaturze +4- +8°C; chronić od światła.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©