Reklama
OPIS LEKU
GENOTROPIN
iniekcje dożylne 12 j.m.; iniekcje dożylne 4 j.m.
Karłowatość wynikająca z niedostatecznego wydzielania hormonu z przysadki mózgowej, zespół Turnera (choroba genetyczna, charakteryzująca się zniekształceniami chromosomów o żeńskim genotypie - chore charakteryzują się niskim wzrostem, brakiem rozwoju gruczołów sutkowych, pierwotnym brakiem miesiączki, niedorozwojem narządów rodnych).
Hormon wzrostu jest wydzielany przez przysadkę mózgową periodycznie w czasie doby, głównie nocą. Hormon wzrostu oddziałuje bezpośrednio na kości oraz pośrednio na szereg czynników wzrostu. Genotropinę produkuje się przy pomocy inżynierii genów, tzw. rekombinowaną techniką DNA.
substancja czynna - somatotropin
Pacjenci cierpiący na cukrzycę powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Genotropiną.
>1/100
- Przejściowe lokalne reakcje skórne w miejscu iniekcji.
- Aby tego uniknąć należy zmieniać miejsce wstrzykiwania leku.

1/1000
- Tworzenie się przeciwciał, co nie ma większego znaczenia w kuracji.
- Obniżenie czynności tarczycy.

<1/1000
- Notowano pojawienie się leukemii u dzieci leczonych Genotropiną, lecz bezpośredni związek przyczynowy nie jest dowiedziony.
Dawkę ustala lekarz dostosowując ją do potrzeb pacjenta.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Genotropiny podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru podawania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
iniekcje dożylne 12 j.m. a 1 fiolka z substancją suchą + rozpuszczalnik, a 10 fiolek z substancją suchą + rozpuszczalnik; iniekcje dożylne 4 j.m. a 1 fiolka z substancją suchą + rozpuszczalnik, a 10 fiolek z substancją suchą + rozpuszczalnik.
Genotropinę należy przechowywać w lodówce i chronić od światła. Nie zamrażać preparatu. Zamrożony lek nie nadaje się do użytku.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©