Reklama
OPIS LEKU
GEOPEN
tabletki 500 mg.
Antybiotyk stosuje się w poważnych infekcjach bakteriami wrażliwymi na karindacylinę, jak ciężkie zapalenia dróg moczowych, odmiedniczkowe zapalenie nerek, poważne zakażenia dróg oddechowych, zakażenia po zabiegach chirurgicznych, posocznica, bakteryjne zapalenie wsierdzia, zapalenie szpiku kostnego, zapalenie otrzewnej, zapalenie opon mózgowych.
Geopen jest antybiotykiem działającym na wiele szczepów bakteryjnych.
substancja czynna - carindacillin sodium.
Geopenu nie należy podawać w alergii penicylinowej.
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych leku. Wiadomo jednak, że lek może wywołać ból w miejscu wstrzyknięcia, rozwolnienie, mdłości, wysypkę, zmiany w obrazie krwi, zaburzenia w funkcji wątroby, nerek, wstrząs alergiczny.
Dawkę ustala lekarz. Dawka zależy od wieku, wagi ciała pacjenta oraz rodzaju infekcji.
Już po paru dawkach następuje wyraęna poprawa zdrowia, nie oznacza to jednak, że kurację można zakończyć. Przedwczesne zakończenie leczenia grozi bowiem nawrotem infekcji.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania antybiotyku podczas ciąży.
Preparat przenika do mleka matki, lecz oddziaływanie leku na karmione dziecko jest mało prawdopodobne. Stosowanie leku podczas karmienia piersią należy jednak omówić z lekarzem.
tabletki 500 mg a 40 szt., a 100 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©