Reklama
OPIS LEKU
GILURYTMAL
drażetki 50 mg; iniekcje domięśniowe 25 mg/ml; iniekcje dożylne 25 mg/ml; iniekcje dożylne 5 mg/ml.
Zaburzenia rytmu serca. Zatrucia glikozydami naparstnicy. Napadowy częstoskurcz komorowy po zawale serca.
Gilurytmal należy do leków przeciwarytmicznych. Preparat wchłania się w niewielkim stopniu podany doustnie. Po podaniu dożylnym zaczyna działać po 2 minutach, lecz jego działanie trwa jedynie 30 minut. Gilurytmal należy do starszej generacji leków.
substancja czynna - ajmaline.
Leku nie wolno stosować w zaburzeniach przewodzenia komorowo-przedsionkowego, w niskim ciśnieniu krwi, w zaburzeniach rytmu serca po świeżo przebytym zapaleniu mięśnia sercowego, w zapaści. Lek należy podawać ostrożnie pacjentom starszym.
Zastrzyki należy podawać pod stałą kontrolą EKG.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Gilurytmal stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków podczas kuracji preparatem należy omówić z lekarzem.
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych. Wiadomo jednak, że preparat może spowodować zmiany w funkcji wątroby oraz żółtaczkę mechaniczną. Zmniejszenie liczby granulocytów - agranulocytozę. Upośledzenie kurczliwości mięśnia sercowego. Zaburzenia przewodzenia impulsu w mięśniu sercowym. Objawy alergiczne.
Dawkę ustala lekarz. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Gilurytmalu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
drażetki 50 mg a 20 szt, a 40 szt.; iniekcje 5 mg/ml a 3 ampułki po 10 ml a 10 ampułek po 10 ml; iniekcje domięśniowe 25 mg/ml a 5 ampułek po 2 ml, a 25 ampułek po 2 ml (Farmakos); iniekcje dożylne 25 mg/ml a 5 ampułek po 2 ml, a 25 ampułek po 2 ml, a 50
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©