Reklama
Encyklopedia leków
OPIS LEKU
GLIATILIN; GLIATILIN 1000
iniekcje 250 mg/ml, kapsułki 40 mg.
zastosowanie: Preparat poprawia sprawność intelektualną i psychoruchową u pacjentów w podeszłym wieku, w zaburzeniach centralnego układu nerwowego. Działa korzystnie w ostrych i przewlekłych zespołach psychoorganicznych, niedokrwieniu mózgu, stanach pourazowych oraz uszko-dzeniach mózgu w wyniku zabiegów chirurgicznych.
substancja czynna - choline alfoscerate.
Preparatu nie należy podawać osobom uczulonym na Gliatilin. Poprawa następuje po kilku tygodniach podawania leku.
Lek nie wywołuje uciążliwych działań niepożądanych. Może się pojawić ból i pieczenie w miejscu podania zastrzyku. Niekiedy w wyniku zażywania leku w kapsułkach mogą się pojawić zaburzenia w postaci wzdęć oraz zaparcia lub rozwolnienia.
Dawkowanie ustala lekarz. Zazwyczaj podaje się lek w formie zastrzyku raz dziennie w ciągu 3 tygodni, a następnie 1 kapsułkę rano i 1 po południu. Leczenie należy kontynuować przez około 6 miesięcy.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
iniekcje 250 mg/ml 3 ampułki po 4 ml; kapsułki 40 mg 14 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©