Reklama
OPIS LEKU
GLIPOLAMID
tabletki 300 mg.
Cukrzyca typu II - wieku dojrzałego, której leczenie jedynie dietą lub aktywnością fizyczną nie daje zadowalającego rezultatu.
Glipolamid należy do grupy leków, które stymulują wydzielanie insuliny w wyspecjalizowanych komórkach trzustki. W cukrzycy, gdzie wytwarzanie insuliny zanikło całkowicie lek ten nie spełnia swego zadania.
substancja czynna - glipolamide
Leku nie wolno podawać pacjentom z poważnym uszkodzeniem wątroby lub nerek, pacjentom wycieńczonym, lub osobom cierpiącym na poważne infekcje bakteryjne. Lek należy stosować ostrożnie w miażdżycy.
Nieregularne odżywanie może prowadzić do niebezpiecznie niskiego poziomu cukru we krwi, co może mieć bardzo poważne konsekwencje i wymagać leczenia szpitalnego.
Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ lek wzmaga działanie alkoholu.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Glipolamid podaje się jednocześnie z innymi lekami. Wiele leków wzmaga działanie preparatu, co może spowodować zbyt niski poziom cukru we krwi. Glipolamid wydłuża i nasila działanie leków nasennych Zamiar stosowania innych leków w trakcie kuracji należy przekonsultować z lekarzem.
1/100
- Mdłości, biegunka, wymioty.
- Wysypka świąd.
- Gromadzenie się wody w organizmie.
- Zmniejszona tolerancja alkoholu.

1/1000- <1/1000
- Pokrzywka, nadwrażliwość na promienie słoneczne, zbyt niski poziom cukru we krwi.
- Zmiany w pracy wątroby.
- Żółtaczka.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj stosuje się pacjentom dorosłym 300-600 mg na dobę w dawkach podzielonych. Pierwszą dawkę dzienną należy zastosować na pół godziny przed śniadaniem.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.
tabletki 300 mg a 60 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©