Reklama
Encyklopedia leków
OPIS LEKU
GLUKAGON NOVO; GLUKAGON NOVO HYPOKIT
iniekcje 1 mg; iniekcje (zestaw) 1 mg/ml.
Preparat stosuje się u chorych na cukrzycę w zapaści spowodowanej zbyt niskim stężeniem cukru we krwi. Stan taki pojawia się zazwyczaj na skutek zbyt dużej dawki insuliny.
Glucagon zawiera substancję białkową, która jest wytwarzana w trzustce, podobnie jak insulina, lecz o wręcz przeciwnym działaniu. GLUCAGON powoduje wzrost stężenia cukru we krwi.
substancja czynna - glucagon hydrochloride
Preparatu nie wolno podawać osobom chorym na nowotwór trzustki oraz na nowotwór kory nadnerczy, ze względu na możliwość pojawienia się nagłych skoków ciśnienia krwi.
1/100
- Mdłości i wymioty.

1/1000- <1/1000
- Reakcje alergiczne.
W razie utraty świadomości chory na cukrzycę powinien znaleęć się natychmiast pod opieką lekarską. W oczekiwaniu na pomoc lekarza może dobrze poinformowana o stanie chorego osoba wstrzyknąć choremu dawkę GLUCAGON w taki sam sposób jak podaje się insulinę.
Dzieciom poniżej 5 lat podaje się 0,25 mg GLUCAGON; dzieciom w wieku 5-10 lat 0,5 mg GLUCAGON. Dzieciom w wieku ponad 10 lat oraz dorosłym 0,5 - 1 mg GLUCAGON.
Nie wolno podawać osobie nieprzytomnej napojów lub jedzenia.
W opakowaniu znajduje się substancja sucha, rozpuszczalnik oraz strzykawka z igłą oraz instrukcja.
iniekcje 1 mg a 1 fiolka z substancją suchą; iniekcje (zestaw) 1 mg a 1 fiolka z substancją suchą + strzykawka i rozpuszczalnik.
Sporządzoną do wstrzyknięcia substancję należy zastosować natychmiast.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©