Reklama
OPIS LEKU
GYNO-DAKTARIN
globulki dopochwowe 100 mg; krem dopochwowy 2%.
Infekcje grzybicze pochwy i sromu. Gyno-daktarin stosuje się również u kobiet ciężarnych tuż przed porodem w celu zapobieżenia infekcjom grzybiczym jamy ustnej u noworodków.
Gyno-Daktarin wykazuje działanie grzybobójcze na wiele gatunków grzyba. Łagodzi świąd. Pod wpływem preparatu ustępują upławy, pH (kwasowość) pochwy powraca do normy, co stwarza warunki do odbudowy naturalnej flory bakteryjnej pochwy.
substancja czynna - miconazole nitrate.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Gyno- daktarin stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych preparatów łącznie z Gyno-daktarinem należy omówić z lekarzem.
1/1000- <1/1000- Miejscowe podrażnienie błon śluzowych.
Dawkę ustala lekarz dostosowując ją do potrzeb pacjentki. Krem - napełniony aplikator (5 g kremu) należy wprowadzić głęboko do pochwy i opróżniać powoli w ciągu 14 kolejnych dni na noc. Globulki dopochwowe wprowadzać głęboko do pochwy w ciągu kolejnych dni przed snem zgodnie z zaleceniami lekarza.
Nie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
globulki dopochwowe 100 mg a 8 szt., a 15 szt; krem dopochwowy 2% a 40 g.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©