Reklama
OPIS LEKU
HALSET
tabletki do ssania 1,5 mg.
CETYLPYRIDINIUM CHLORIDE
Stosuje się zapobiegawczo i leczniczo przy lekkich i średniociężkich stanach zapalnych jamy ustnej i gardła.
Preparat działa bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo. Halset stosuje się w zapaleniach gardła, infekcjach grzybiczych gardła i jamy ustnej.


Halset wykazuje działanie bakteriobójcze w stosunku do bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych oraz przeciwgrzybicze (Candida albicans) w zapaleniach jamy ustnej i gardła. Z uwagi na brak cukru Halset nie przyczynia się do rozwoju próchnicy zębów.
Lek jest dobrze tolerowany.
substancja czynna - cetylpyridynium chloride

1 tabletka zawiera: Cetylpyridinium chloratum monohydr. 1.5 mg (chlorku cetylopirydyniowego) Sorbitolum, corrigentia, masa tabulettae q.s.
Stany zapalne gardła i jamy ustnej.
Preparatu nie należy podawać w uczuleniu na cetylpirydynium. Leku nie podaje się dzieciom poniżej 8 roku życia.
Preparat u osób wrażliwych może wywołać mdłości i wymioty oraz senność.


Rzadko występują reakcje alergiczne (np. wypryski skórne) i przemijające zaburzenia smaku.
1 tabletka do ssania 3-6 razy dziennie.

Tabletkę ssać powoli w celu osiągnięcia optymalnego działania leku.

Dorośli i młodzież: ssać 1 tabletkę w odstępie 1-2 godzi (maksymalnie 8 tabletek dziennie).
Dzieci: ssać 1 tabletkę w odstępie 2-3 godzin (maksymalnie 6 tabletek dziennie).

Tabletki do ssania. Dorośli: 1 tabl. co 1-2 h (maksymalnie 8 tabl. dziennie). Dzieci: 1 tabl. co 2-3 h (maksymalnie 6 tabl. dziennie).
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie karmienia piersią, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas karmienia dziecka piersią.
tabletki do ssania 24 szt.
R02AA06
Nadwrażliwość na składniki leku, nietolerancja fruktozy (rzadko występująca choroba metaboliczna). Nie stosować u małych dzieci z powodu niebezpieczeństwa przypadkowego zakrztuszenia się tabletką. Z przyczyn ogólnolekarskich nie zaleca się stosowania preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią.

Nadwrażliwość na składniki leku. Nie stosować u małych dzieci ze względu na niebezpieczeństwo zakrztuszenia się.
Przy pierwszych objawach reakcji uczuleniowej, np. wysypka - należy skontaktować się z lekarzem. Niezależnie od stosowania preparatu Halset, przy ciężkich zapaleniach lub bólach gardła przebiegających z wysoką temperaturą, bólami głowy, nudnościami, lub wymiotami, niezbędne jest zasięgnięcie porady lekarskiej.
Stosowanie większej ilości tabletek niż jest zalecane, nie zwiększa skuteczności działania i może spowodować podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej lub biegunkę (szczególnie u dzieci).
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©