Reklama
OPIS LEKU
HCH 1%
maść 1 %.
substancja czynna - lindan. Sposób działania: HCH jest preparatem zabijającym owady, larwy i roztocza. Wchłania się łatwo ze skóry nieuszkodzonej a jeszcze łatwiej z uszkodzonej. W stężeniu 1% nie stanowi zagrożenia, należy jednak unikać dłuższego leczen
Preparat należy do starszej generacji środków zwalczających pasożyty skóry. Wykazuje dużą toksyczność Może spowodować zatrucie. Zatrucie oznacza się zawrotami i bólem głowy, nudnościami, wymiotami i biegunką, osłabieniem, dusznością, zapaścią krążeniową. W zatruciach przewlekłych obserwuje się uszkodzenie wątroby. Pary leku działają drażniąco na śluzówkę nosa, gardła oraz oczu.
Na zakażoną powierzchnię skóry nakładać preparat, którego nie należy zmywać przez 24 godziny. Kurację można przeprowadzić najwyżej trzykrotnie.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru zastosowania HCH podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
maść 1% a 80 g.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©