Reklama
OPIS LEKU
HELICAL
syrop: 27,78 mg/5 ml
Preparat o działaniu wykrztuśnym i słabo rozkurczającym mięśnie gładkie oskrzeli. Mechanizm działania polega na drażnieniu błony śluzowej żołądka i odruchowym pobudzeniu wydzielania w oskrzelach oraz ułatwieniu odkrztuszania.
5 ml syropu zawiera 27,78 mg suchego wyciągu z liści bluszczu pospolitego.
Wspomagająco w infekcjach górnych dróg oddechowych o charakterze przewlekłym i ostrym oraz w leczeniu objawowym przewlekłych stanów zapalnych oskrzeli, którym towarzyszy utrudnione odkrztuszanie zalegającej wydzieliny. Nawykowy nieżyt błon śluzowych (suchy kaszel).
Ostrożnie stosować u osób z wrodzoną nietolerancją fruktozy.
U osób z nadwrażliwością na sorbitol może wystąpić działanie przeczyszczające. Saponiny mogą powodować podrażnienie błony śluzowej żołądka i jelit.
Doustnie. Dorośli: 2,5 ml 4 razy dziennie. Dzieci od 5 r.ż.: 2,5 ml 3 razy dziennie. Leczenie należy prowadzić przez minimum 7 dni oraz podawać preparat przez 2-3 dni po ustąpieniu objawów.
Ze względu na brak badań klinicznych preparat można stosować w ciąży jedynie w przypadku, gdy spodziewane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu.
syrop: (27,78 mg/5 ml) but. 100 ml
R05CA
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Czynna choroba wrzodowa żołądka.
Ze względu na zawartość saponin preparat może nasilać działanie środków drażniących błonę śluzową żołądka. Nie należy stosować z preparatami działającymi przeciwkaszlowo.
5 ml preparatu zawiera 1,75 g sorbitolu, co odpowiada 0,15 jednostkom chlebowym. Może być stosowany przez diabetyków.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©