Reklama
OPIS LEKU
HEMINEURIN
iniekcje 4 g; kapsułki 300 mg.
Stany splątania, halucynacje. Niepokój i zaburzenia snu u pacjentów starszych. Majaczenie alkoholowe. Napady padaczki. Rzucawka porodowa.
Hemineurin ma działanie uspokajające, nasenne oraz przeciwdrgawkowe.
Preparat działa hamująco na pewne funkcje mózgu.
substancja czynna - clomethiazole edisylate.
Lek może wywołać uzależnienie.
Preparatu nie wolno podawać osobom uczulonym na clometiazol lub w ostrej niedomodze płuc. Pacjenci cierpiący na uszkodzenie wątroby lub z zaburzoną funkcją nerek powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Hemineurinem. Preparat nie jest odpowiedni do dłuższego systematycznego stosowania ze względu na zmniejszenie efektu jego działania po jakimś czasie.
Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ alkohol wzmaga działanie preparatu.
Lek powinien być stosowany z ostrożnością u pacjentów starszych.
Hemineurin upośledza sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie stosowania preparatu.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Hemineurin stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem.
>1/100- Przejściowe podrażnienie błon śluzowych oczu i nosa.
1/1000- Kwaśne odbicia, mdłości, biegunka. Wysypka. W razie pojawienia się wysypki lub innych objawów uczulenia należy leczenie przerwać i skontaktować się z lekarzem. Zaburzenia oddychania; może się pojawić zarówno zwiększenie częstotliwości oddechu na minutę jak i jego zmniejszenie. Zwiększenie wydzieliny z oskrzeli. Zmiana w pracy wątroby, stan jednak powraca do normy po zakończeniu leczenia.
<1/1000- Wstrząs uczuleniowy.
Dawkę ustala lekarz. Kapsułki należy połykać w całości.
Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Hemineuryny podczas ciąży.
Preparat przenika do mleka matki, lecz oddziaływanie leku na karmione dziecko jest mało prawdopodobne. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy jednak omówić z lekarzem.
iniekcje 4 g a 5 fiolek z substancją suchą + rozpuszczalnik; kapsułki 300 mg a 20 szt., a 100 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©