Reklama
OPIS LEKU
HICONCIL
substancja do zawiesiny 25 mg/ml; 50 mg/ml; kapsułki 500 mg; 250 mg
Hiconcil stosuje się w leczeniu infekcji dróg oddechowych, dróg moczowych, dróg żółciowych, w zapaleniu ucha środkowego i zatok, profilaktyce zapalenia wsierdzia oraz w rzeżączce.
Hiconcil jest antybiotykiem należącym do grupy penicylin. Działa na wiele szczepów bakteryjnych. Hiconcil niszczy bakterie w wyniku udaremniania im syntezy ścian komórkowych. Wydalanie leku odbywa się głównie poprzez nerki.
substancja czynna - amoxicilline
Leku nie wolno podawać pacjentom uczulonym na penicylinę.
Pacjenci z niedomogą nerek powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Hiconcil stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy więc poradzić się lekarza w razie zamiaru stosowania innych preparatów łącznie z antybiotykiem. Lek zmniejsza skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych.
1/100
- Zaburzenia przewodu pokarmowego, przede wszystkim rozwolnienie i mdłości.
- Wynika to z tego, że antybiotyk działa również na bakterie znajdujące się normalnie w jelicie grubym.
- Zaburzeniom tym przeciwdziała spożywanie jogurtu.
- Alergiczne reakcje w postaci wysypki.
- W razie pokazania się wysypki należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

1/1000- <1/1000
- Poważniejsze reakcje alergiczne z towarzyszącą gorączką, przejściowe zmiany w obrazie krwi oraz pokrzywka.
Dawkę ustala lekarz. Dawka zależy od rodzaju i nasilenia infekcji oraz od ciężaru ciała pacjenta. Zazwyczaj pacjentom dorosłym stosuje się 250-500 mg 3 razy dziennie.
Lek należy zażywać w równych odstępach czasu. Nie należy przerywać kuracji przed czasem przepisanym przez lekarza, gdyż grozi to nawrotem infekcji.
Zawiesinę przed użyciem wstrząsnąć.
Nie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód.
Lek przenika do mleka matki, lecz oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne. Należy jednak poradzić się lekarza w razie zamiaru stosowania leku podczas karmienia piersią.
substancja do zawiesiny 25 mg/ml a 60 ml; substancja do zawiesiny 50 mg/ml a 100 ml; kapsułki 500 mg a 16 szt, a 100 szt..; kapsułki 250 mg a 16 szt.; substancja sucha do kropli 100 mg/ml a 1g.
Zawiesinę przechowywać w lodówce. Ważność zawiesiny - 2 tygodnie od momentu jej sporządzenia.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©