Reklama
OPIS LEKU
HISTIMET
aerozol + krople do oczu; aerozol do nosa; krople do oczu 0,5 mg/ ml.
Alergiczny nieżyt nosa, spojówek, świąd i łzawienie oczu.
Histimet blokuje działanie histaminy, substancji własnej organizmu , która przyczynia się do uzewnętrzniania się reakcji alergicznych w formie, np. obrzęku śluzówek nosa i oczu, łzawienia i pieczenia oczu, świądu, kichania, kataru. Efekt działania leku jest odczuwalny w 15 minut po jego zastosowaniu. Jedna dawka leku przeciwdziała reakcjom alergicznym podczas około 20 godzin
substancja czynna - levocabastin.
Pacjenci cierpiący na niewydolność nerek powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Histimetem. Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, dlatego też nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych, ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania - dotyczy to preparatu w aerozolu do nosa.
Histimet - krople do oczu zawiera środek konserwujący, który może zabarwiać szkła kontaktowe, dlatego nie należy używać szkieł kontaktowych w trakcie leczenia Histimetem.
>1/100- Podrażnienie w miejscu zastosowania leku.
<1/1000- Reakcje alergiczne.
Dawkę ustala lekarz. Aerozol - dorośli i dzieci 2 rozpylenia do każdego otworu nosowego 1 lub 2 razy dziennie. Krople do oczu - 2 razy dziennie 1 kropla do każdego worka spojówkowego.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
aerozol 50 mg/dawkę + krople do oczu 10 ml + 4 ml; aerozol do nosa 50 mg/dawkę 10 ml; krople do oczu 0,5 mg/ ml 4 ml.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©