Reklama
OPIS LEKU
HOVA
tabletki
TABLETKI POWLEKANE
Tabletki HOVA zawierają składniki roślinne o działaniu ułatwiającym zasypianie, uspokajającym i łagodnie przeciwskurczowym. Wywołują one, lub przedłużają fazę snu aktywnego. Stosowanie tabletek zgodnie z przepisem nie stwarza niebezpieczeństwa przyzwyczajenia do leku ani nie obniża sprawności w dniu następnym.
Jedna tabletka powlekana zawiera 200,2 mg ekstraktu suchego z korzeni kozłka lekarskiego (Valerianae extractum siccum 5:1), 45,5 mg ekstraktu suchego z szyszek chmielu zwyczajnego (Lupuli extractum siccum 5,5:1) oraz maltodekstrynę, koloidalny dwutlenek krzemu, syrop glukozowy, celulozę mikrokrystaliczną, stearynian magnezu, laktozę jednowodną, hydroksypropylometylocelulozę, dwutlenek tytanu, glikol polietyle-nowy, lak żółcieni chinolinowej, lak indygotyny.
* Zaburzenia zasypiania i snu;
* stany napięcia i niepokoju, pobudzenia, wyczerpania nerwowego
* pomocniczo w stanach skurczowych o podłożu nerwowym w obrębie żołądka i jelit.
Podczas stosowania tabletek HOVA należy unikać spożywania napojów alkoholowych.
Nie są znane.
Nie można jednak wykluczyć przejściowych bólów głowy, nudności lub wykwitów skórnych. Wynikają one z osobniczej nadwrażliwości na składniki leku.
Tabletki HOVA należy połykać w całości, popijając niewielką ilością płynu. W zaburzeniach snu o podłożu neurowegetatywnym przyjmuje się 2 tabletki pół godziny przed snem. W stanach napięcia i niepokoju oraz w stanach skurczowych przewodu pokarmowego zaleca się przyjmowanie jednej tabletki 1 do 3 razy dziennie.
W przypadku uzasadnionej potrzeby zastosowania preparatu u dzieci, dawkę należy zmniejszyć proporcjonalnie do masy ciała dziecka.
W przypadku zajścia w ciążę w trakcie stosowania tabletek HOVA, należy skonsultować z lekarzem celowość dalszego ich stosowania.
Kartonowe pudełko zawierające 20 lub 30 tabletek w blistrach lub fiolce.
N05CM
Osobnicza nietolerancja i nadwrażliwość na składniki preparatu.
Nie są znane, jednak stosując tabletki HOVA nie jest zalecane przyjmowanie innych preparatów o działaniu nasennym i uspokajającym.
Przyjęcie jednorazowe większej liczby tabletek preparatu obniża sprawność psychofizyczną, nie zaleca się wówczas prowadzenia pojazdów.
Ze względu na zwiększenie skłonności do zasypiania nie zaleca się stosowania preparatu w godzinach wieczornych przez osoby kierujące pojazdami.
Podczas stosowania preparatu HOVA w stanach niepokoju, w zalecanej dawce 1 tabletki, nie stwierdzono ujemnego wpływu na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi i urządzeniami będącymi w ruchu.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©