Reklama
OPIS LEKU
HUMEGON
iniekcje 75 j.m.; 150 j.m.
Bezpłodność zależna od braku jajeczkowania lub braku spermy wynikłych ze zbyt niskiej aktywności hormonów - gonadotropowych.
Humegon zawiera hormon płciowy, który reguluje zarówno funkcję jajników jak i wydzielanie spermy.
substancja czynna - gonadotrophin human menopausal
Leku nie wolno podawać w nowotworze jajników, jąder lub przysadki mózgowej. Przed rozpoczęciem leczenia należy przeprowadzić zarówno badanie ginekologiczne jak i endokrynologiczne w celu wykluczenia anatomicznych odchyleń lub choroby hormonalnej jak nadczynność tarczycy, zaburzenia w czynności kory nadnerczy lub cukrzyca. W razie znacznego powiększenia jajników oraz podwyższonego stężenia estrogenu w osoczu z towarzyszącymi bólami w dole brzucha należy leczenie natychmiast przerwać.
Kobiety. Najczęściej występującym działaniem ubocznym jest nadmierna stymulacja jajników, która pojawia się u około 20% leczonych preparatem.

>1/100
- Podrażnienie skóry, obrzęk, ból i wysypka w miejscu wstrzyknięcia preparatu.
- Powiększenie jajników.
- Podwyższone stężenie steroidów, powstawanie cyst (narośli) na jajnikach.
- Mdłości oraz wymioty.
- Ciąża mnoga.

1/1000
- Gromadzenie wody w ustroju, zwłaszcza w jamie brzusznej i klatce piersiowej.

<1/1000
- Powstawanie zakrzepów krwi.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj kurację dla kobiet rozpoczyna się od małej dawki 75-150 j.m. dziennie w ciągu 5-7 kolejnych dni, co pięć dni dawkę można podwyższać o 75 j.m. Maksymalna dawka wynosi 450 j.m.
Mężczyznom stosuje się 75 j.m. 3 razy w tygodniu w ciągu 15 tygodni. Kurację uzupełnia się zazwyczaj innym hormonem - choriongonadotropiną.
iniekcje 75 j.m. a 10 fiolek z substancją suchą + 10 ampułek rozpuszczalnika po 1 ml; iniekcje 150 j.m. a 10 fiolek z substancją suchą + 10 ampułek rozpuszczalnika po 1 ml.
Substancję należy wstrzykiwać bezpośrednio po rozprowadzeniu jej z rozpuszczalnikiem.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©