Reklama
OPIS LEKU
JECTOFER
iniekcje domięśniowe 50 mg F3+/ml
Niedokrwistość z powodu niedoboru żelaza, w okresach wzmożonego zapotrzebowania na żelazo, jak w ciąży w okresie wzrostu, w wieku podeszłym. Zapobieganie niedoborowi żelaza u dawców krwi, lub u osób po znacznej utracie krwi.
Preparat o działaniu krwiotwórczym. Stanowi istotny składnik hemoglobiny. Podany domięśniowo szybko wchłania się do tkanek. Znajduje zastosowanie wtedy, gdy doustne podawanie żelaza nie jest wskazane (zaburzenia trawienia, choroba wrzodowa, stany po resekcji żołądka, wrzodziejące zapalenie jelita grubego).
substancja czynna - ferrous fumarate
Preparatu nie wolno podawać w ostrych chorobach wątroby i nerek, białaczce oraz anemii złośliwej. Pacjenci cierpiący na infekcje dróg moczowych lub odmiedniczkowe zapalenie nerek powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji preparatem Jectofer. Nie należy jednocześnie z zastrzykami podawać doustnych leków zawierających żelazo. Jeśli mimo kuracji nie nastąpiło polepszenie wyników badań należy wziąć pod uwagę ewentualność istnienia poważnej choroby, jak np. infekcji bakteryjnych lub wirusowych, zapalenia nerek, nowotworów itp. W czasie kuracji może wystąpić brunatne zabarwienie moczu.
>1/100
- Smak metalu w ustach.
- Lokalne przebarwienia skóry.
- Ból w miejscu wstrzyknięcia preparatu.

1/1000
- Gwałtowne bicie serca oraz uczucie ucisku w klatce piersiowej.
- Zawroty głowy.
- Mdłości i wymioty.
- Zaczerwienienie twarzy.

<1/1000
- Zapaść, gorączka.
- Nieregularna praca serca.
- Wysypka.
- Krew w moczu.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj pacjentom dorosłym podaje się 1,5 mg żelaza na kilogram wagi ciała. Zastrzyki podaje się codziennie lub co 2 lub 3 dzień.
Miejsca po wstrzyknięciu leku nie masować.
Po zastrzyku należy odpocząć w pozycji leżącej około 5 minut.
Nie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód. Lek nie przenika do mleka matki.
iniekcje domięśniowe 50 mg F3+/ml a 10 ampułek po 2 ml
Lek należy przechowywać w temperaturze pokojowej.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©