Reklama
OPIS LEKU
KAOPECTATE
tabletki 750 mg; zawiesina 40 mg/ml.
Stany podrażnienia jelit z biegunką. Ostre i przewlekłe choroby jelita grubego, krwotoczne zapalenie odbytnicy.
Preparat otrzymuje się z naturalnej glinki. Attapulgit działa osłaniająco na błonę śluzową jelit, a ponadto zapobiega wchłanianiu toksyn i gazów. Nie wchłania się z przewodu pokarmowego.
substancja czynna- attapulgite.
Nie podawać w uczuleniu na attapulgit. Leku nie należy stosować w chorobie Hirshsprunga (poszerzeniu jelita grubego z zaburzoną motoryką, wynikającą z wrodzonegu braku unerwienia jelita). Lek może spowodować pogorszenie wchłaniania innych leków, dlatego należy zażywać inne leki co najmniej po 2 godzinach od zażycia preparatu. Leku nie należy stosować dłużej niż przez 2 dni. W razie braku efektu należy skontaktować się z lekarzem.
Brak danych. Preparat nie wchłania się z przewodu pokarmowego.
tabletki - dorośli - 2-tabletki po każdym wypróżnieniu - do 12 tabletek dziennie. Tabletki należy połykać w całości i popijać obficie wodą. Zawiesina - dorośli 2 łyżki stołowe po każdym wypróżnieniu - do 14 łyżek dziennie. Dzieci - 6-12 roku życia 1 łyżka stołowa po każdym wypróżnieniu - do 7 łyżek dziennie. Dzieci 3-6 roku życia - pół łyżki stołowej dziennie po każdym wypróżnieniu - do 7 razy dziennie. O podaniu leku noworodkom musi zadecydować lekarz.
Lek można zażywać w trakcie ciąży oraz karmienia dziecka piersią.
tabletki 750 mg 20 szt.; zawiesina 40 mg/ml 180 ml.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©