Reklama
OPIS LEKU
KLARIN AKTIV
tabletki
Preparat działa ograniczająco na zaburzenia krążenia siatkówkowego i naczyniowego oczu, zmniejsza dolegliwości wzrokowe (krótkowzroczność, ślepotę zmierzchową), osłabioną fotowrażliwość w retinopatii cukrzycowej. Stosuje się w profilaktyce degeneracji plamki żółtej związanej z wiekiem (ADM) wspomaga prawidłowy proces widzenia.

Antocyjany z borówki czernicy:
Głównym składnikiem preparatu jest sproszkowany owoc oraz ekstrakt z borówki czernicy (Vaccinium myrtillus). Korzystne działanie jagód w chorobach oczu związane jest z obecnością w nich antocyjanów – glikozydów flawonolowych, których w borówce jest ponad 15 rodzajów. Antocyjany poprawiają mikrokrążenie w gałce ocznej - zwiększają elastyczność i uszczelniają ściany naczyń włosowatych, hamują krzepliwość, a dzięki temu zwielokrotniają przepływ krwi w siatkówce i poprawiają widzenie. Antocyjany neutralizują wole rodniki oraz przyspieszają regenerację barwnika wzrokowego rodopsyny – dlatego powodują polepszenie widzenia o zmierzchu.

Luteina
Luteina jest jednym z dwóch podstawowych barwików znajdujących się w plamce żółtej – centralnej części siatkówki odpowiedzialnej za ostrość widzenia. Działa jak filtr, chroniąc oko przed szkodliwym światłem. Organizm ludzki nie jest w stanie sam produkować luteiny, dlatego należy dostarczać ją w odpowiedniej ilości z pokarmami. Luteina jest silnym wymiataczem wolnych rodników, dzięki czemu działa na oczy, w szczególności zapobiega uszkodzeniom naczyń siatkówki.

Beta-karoten
Beta-karoten jest przekształcany w organizmie w witaminę A, która jest niezbędna do syntezy rodopsyny - światłoczułego barwnika, dzięki któremu możliwe jest widzenie o zmierzchu i w złych warunkach oświetleniowych. Witamina zwiększa także produkcję ochronnego śluzu nawilżającego oko, a beta-karoten wychwytuje wolne rodniki.

Witamina C
Witamina C może przenikać do wnętrza komórek i tam wiązać wolne rodniki. Wzmacnia szczelność i elastyczność naczyń krwionośnych.

Witamina E
Witamina E jest najsilniejszym czynnikiem przeciwutleniającym obecnym w naszym organizmie. Dzięki temu zapobiega utlenianiu witaminy A, neutralizuje wolne rodniki i hamuje tworzenie się toksycznych substancji uszkadzających naczynia krwionośne Dodatkowo zwiększa wchłanianie beta-karotenu w jelicie cienkim. Efektem jej działania jest polepszenie widzenia o zmierzchu i szybka adaptacja oka w ciemności.
1 tabletka zawiera:

* sproszkowany owoc borówki czernicy (myrtilli fructus pulvis) - 250 mg
* ekstrakt owoców borówki czernicy zawierający 25% antocyjanów - 40 mg (myrtilli fructus extractum)
* luteina - 3 mg
* witamina E - 5 mg
* witamina C - 30 mg
* beta - karoten - 0,5 mg.

masa tabletkowa: skrobia ziemniaczana, amorficzny dwutlenek krzemu, poliwinylopirolidon, stearynian magnezu - nośniki.
profilaktycznie w celu utrzymania dobrego wzroku

* u osób ze zmęczonym wzrokiem, które dużo pracują przy komputerze, czytają, oglądają telewizję, prowadzą wiele godzin samochód (szczególnie nocą), pracują w złym oświetleniu,
* u osób z zaburzeniami widzenia o zmierzchu.

wspomagająco w leczeniu

* krótkowzroczności, jaskry prostej i zaćmy,
* chorób przebiegających z uszkodzeniem mikrokrążenia w oku (retinopatii cukrzycowej, retinopatii nadciśnieniowej i niedrożności naczyń siatkówki),
* chorób zwyrodnieniowych oraz dystroficznych siatkówki i naczyniówki oka,
* degeneracji plamki żółtej związanej z wiekiem – AMD (age-related macular degeneration).
Nie zaleca się przekraczania zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Nie stosować preparatu po dacie przydatności do spożycia.
Nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Ze względu na zawartość luteiny, nie zaleca się preparatu kobietom w ciąży.
2 razy dziennie po 1 tabletce.
opakowanie 30 sztuk
w miejscu niedostępnym dla dzieci. Chronić przed dostępem światła i wilgoci.
S01XA
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©