Reklama
OPIS LEKU
KOMPENSAN; KOMPENSAN S
tabletki 340 mg; płyn.
Kompensan stosuje się pomocniczo w leczeniu ostrego lub przewlekłego nieżytu żołądka, wrzodu żołądka i dwunastnicy, w zapaleniu błony śluzowej żołądka, w podrażnieniu żołądka kawą, nikotyną lub alkoholem, w nadkwasocie żołądka.
Kompensan, Kompensan S zmniejsza kwasowość soku żołądkowego, działa przeciwzapalnie i ściągająco na błonę śluzową żołądka.
substancja czynna - aluminium carbonate basic.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Kompensan, Kompensan S stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Jednoczesne stosowanie antybiotyków z grupy tetracyklin lub preparatów żelaza neutralizuje działanie Kompensanu. Leki te należy przyjmować co najmniej w 3 godziny po zażyciu Kompensanu. Zamiar stosowania innych leków łącznie z Kompensanem należy omówić z lekarzem.
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych leku. Wiadomo jednak, że Kompensan może powodować zatwardzenie oraz wzdęcia.
Zazwyczaj lek stosuje się między posiłkami 1-2 tabletek lub 1 łyżka płynu, przed snem i w razie potrzeby. Są to dawki dla dorosłych. Tabletki należy ssać.
Nie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód.
Kompensan nie przenika do mleka matki.
tabletki 340 mg a 20 szt.; tabletki S 340 mg a 40 szt.; płyn S a 200 ml.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©