Reklama
OPIS LEKU
LIPROXAL 400
kapsułki twarde
CYNARAE FOLII EXTRACTUM SICCUM
Liproxal 400 jest preparatem w postaci kapsułek, zawierającym wyciąg z liści karczocha. Jego działanie polega na łagodzeniu dolegliwości związanych z zaburzeniami trawienia, które objawiają się bólem brzucha, uczuciem pełności, wzdęciami, nudnościami czy zgagą. Wyciąg z karczochów poprawia pracę wątroby pobudzając wydzielanie żółci (działanie żółciopędne) oraz wpływa na przemianę tłuszczów, obniżając stężenie cholesterolu i trójglicerydów.
Wykaz substancji czynnych
Jedna kapsułka zawiera 400mg suchego ekstraktu z liści karczocha (Cynarae foliiextractumsiccum 4-6:1).
Substancje pomocnicze
Talk (E 553b), magnezu stearynian (E 470b), krzemu dwutlenek koloidalny (E 551), skrobia kukurydziana, laktoza jednowodna.
Składniki kapsułki
Żelatyna wołowa, woda oczyszczona, tytanu dwutlenek (E 171), tlenek żelaza żółty, czerwony, czarny (E 172).
* w niestrawności (zaburzeniach trawienia) objawiającej się bólami brzucha, wzdęciami, uczuciem pełności, nudnościami, zgagą
* wspomagająco w stanach podwyższonego poziomu cholesterolu i trójglicerydów we krwi przy zachowaniu niskotłuszczowej diety.
Jak każdy lek Liproxal 400 może powodować działania niepożądane. W rzadkich przypadkach obserwowano łagodne dolegliwości żołądkowo-jelitowe. U osób wrażliwych mogą wystąpić reakcje alergiczne.
W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.
W przypadku niestrawności przyjmować doustnie 1-2 kapsułki jednorazowo. W stanach podwyższonego poziomu cholesterolu stosować od 3 do 5 kapsułek na dobę w trzech dawkach podzielonych. Lek przyjmować doustnie przed lub po posiłku. Znaczący statystycznie efekt obniżenia stężenia lipidów we krwi obserwuje się po 4 do 6 tygodniach przyjmowania leku.
W przypadku zażycia większej dawki leku Liproxal 400 niż zalecana
Nie są znane przypadki zażycia większych dawek preparatów zawierających wyciąg z karczocha.
W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Brak danych dotyczących stosowania leku w czasie ciąży i karmienia piersią. Przed użyciem leku należy zasięgnąć porady lekarza.
Kartonowe pudełko zawierające 20, 50 lub 100 kapsułek w blistrach.
Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym niewidocznym dla dzieci. Lek należy przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej tj. 15°C - 25°C. Nie należy stosować leku po upływie terminu ważności.
A02AX
Leku Liproxal 400 nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na składniki produktu, stwierdzonego uczulenia na karczochy lub inne rośliny z rodziny złożonych oraz u osób z niedrożnością dróg żółciowych.
Zachować szczególna ostrożność stosując Liproxal 400
Lek Liproxal 400 można stosować w kamicy żółciowej tylko po konsultacji z lekarzem.
Nie obserwowano wpływu wyciągu z karczocha na jednoczesne przyjmowanie innych leków.
Zawsze należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.
Nie stwierdzono upośledzenia sprawności psychofizycznej u osób kierujących pojazdami mechanicznymi i obsługujących urządzenia mechaniczne.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©