Reklama
OPIS LEKU
LODRONAT
iniekcje dożylne 300 mg; kapsułki 400 mg.
Lodronat stosuje się w leczeniu nadmiernego stężenia wapnia we krwi, spowodowanego zwiększonym rozkładem tkanki kostnej. Stan taki jest typowy w póęnej fazie nowotworów z przerzutami na tkankę kostną.
Lodronat należy do grupy bifosfonatów, grupy leków, które swoją strukturą przypominają substancję występującą w organizmnie zwaną pirofosfatem. Lodronat wiąże się mocno z tkanką kostną i dzięki temu wzmacnia ją.
substancja czynna - disodium clodronate.
Lek stosuje się ostrożnie u pacjentów z zaburzoną funkcją nerek. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Lodronat podaje się jednocześnie z innymi lekami. Lodronatu nie należy stosować łącznie z lekami przeciw nadkwasocie żołądka lub preparatami żelaza. Ewentualne stosowanie innych leków w trakcie kuracji należy omówić z lekarzem. Preparatu nie należy podawać dzieciom w przypadkach hyperkalcemi, chyba że lekarz zadecyduje inaczej.
1/100- Mdłości, biegunka.
<1/1000- Zbyt niski poziom wapnia we krwi. Przejściowa obecność białka w moczu.
Dawkę ustala lekarz. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Ryzyko uszkodzenia płodu. Nie wolno stosować leku podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
Trwałość: Płyn do zastrzyków traci ważność po 12 godzinach od momentu przygotowania go do podania.
iniekcje dożylne 300 mg a 5 ampułek z substancją suchą; kapsułki 400 mg a 60 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©