Reklama
OPIS LEKU
LOMIR; LOMIR SRO
kapsułki 2,5 mg; 5 mg; iniekcje 1 mg/ml; tabletki 2,5 mg.
Wysokie ciśnienie tętnicze. Choroba wieńcowa (angina pektoris). Lomir można stosować łącznie z innymi preparatami obniżającymi ciśnienie.
Wysokie ciśnienie krwi pojawia się między innymi, gdy opór naczyń kwionośnych jest zbyt silny. Lomir jest antagonistą wapnia, blokuje kanały wapniowe komórek. Leczenie oznacza, że naprężenie w muskulaturze naczyń krwionośn...
substancja czynna - isradipine
Nie należy stosować leku pacjentom z nieleczoną niewydolnością serca. Osoby cierpiące na zwężenie ujścia aorty (stenozę aorty), niskie ciśnienie krwi, zaburzenia w funkcjach wątroby powinny powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji. Pacjenci z zaburzoną funkcją wątroby nie mogą zażywać leku w formie SRO. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Lomir stosuje się jednocześnie z innymi lekami. W razie zamiaru stosowania innych leków w trakcie kuracji isradipiną należy skonsultować się z lekarzem. Leku nie należy podawać łącznie z rifampicyną.
Większość działań niepożądanych pojawia się w związku z terapeutycznym efektem Lomiru - rozsze-rzeniem naczyń krwionośnych. Działania te pojawiają się zazwyczaj na początku kuracji i w trakcie jej trwania zanikają.

1/100
- Zaczerwienienie twarzy i uczucie ciepła.
- Ból i zawroty głowy.
- Przyspieszone bicie serca, mdłości.
- Obrzęk nóg w kostkach.

1/1000
- Zaburzenia snu.
- Wzmożenie bólu serca może się pojawić u pacjentów cierpiących na dławicę piersiową.
- Mdłości i zaparcie.
- Zaburzenia w czynności wątroby.

<1/1000
- Dodatkowe uderzenia serca.
- Ból stawów i mięśni, drżenie palców.
- Przejściowe zaburzenia wzroku, oraz przejściowo podwyższone stężenie cukru we krwi.
- Pokrzywka.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka dla pacjenta dorosłego wstępnie w leczeniu wysokiego ciśnienia wynosi 2,5 mg raz dziennie; po 4 tygodniach w razie potrzeby można dawkę podwyższyć do 5 mg dziennie.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie należy stosować leku w ciąży. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
kapsułki 2,5 mg 30 szt., 100 szt.; kapsułki 5 mg 30 szt., 100 szt.; iniekcje 1 mg/ml 5 ampułek po 10 ml; tabletki 2,5 mg 28 szt., 56 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©