Reklama
OPIS LEKU
LONGIFENE
syrop 1 mg/ml a 150 ml; tabletki 25 mg.
Alergie, choroba lokomocyjna, stany niepokoju i napięcia.
Longifene jest środkiem przeciwhistaminowym, przeciwalergicznym oraz przeciwwymiotnym. Preparat należy do starszej generacji leków przeciwuczuleniowych.
substancja czynna - buclizine dihydrochloride.
Longifene nie należy podawać pacjentom uczulonym na preparat, lub pacjentom cierpiącym na padaczkę. Pacjenci cierpiący na niewydolność nerek lub wątroby powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Longifene. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Longifene stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków z preparatem należy omówić z lekarzem.
Lek upośledza sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania.
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych leku. Wiadomo jednak, że preparat został wycofany z użycia w wielu krajach Europy ze względu na swoje szkodliwe działania. Preparat powoduje bowiem zanik granulocytów, poważne zaburzenia wzroku, senność, zwolnienie procesów psychicznych, depresję oddechu. U dzieci może powodować drgawki.
Dawkę ustala lekarz.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.
syrop 1 mg/ml a 150 ml; tabletki 25 mg a 25 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©