Reklama
OPIS LEKU
MAALOX; MAALOX 70
zawiesina; tabletki.
Maalox należy do starszej generacji leków stosowanych przeciw nadkwasocie żołądka, chorobie wrzodowej i w kwaśnych odbiciach.
Lek działa ściągająco przeciwzapalnie oraz neutralizująco na błony śluzowe przewodu pokarmowego. Maalox wiąże nadmiar kwasu solnego, który występuje w żołądku. Maalox dzięki zawartości jonów magnezowych i glinowych nie zaburza równowagi kwasowo-zasadowej płynów ustrojowych i dzięki temu nie ma dużego wływu na pracę nerek.
substancje czynne - aluminium hydroxide, magnesium hydroxide.
Pacjenci cierpiący na poważne uszkodzenie nerek, zwłaszcza ci którzy są poddawani hemodializie nie powinni zażywać leku bez wiedzy lekarza.
Należy zadbać o rozeznanie przyczyn kryjących się za dolegliwością. Prowadzenie długotrwałego leczenia Maaloxem bez diagnozy popartej dokładnym zbadaniem jest ryzykowne. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Maalox stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy więc poradzić się lekarza przed zastosowaniem innych leków łącznie z preparatem.
Lek należy przyjmować między posiłkami 2-3 razy dziennie 1-2 tabletek lub w formie zawiesiny 10-20 ml 2-3 razy dziennie. Częstotliwość stosowania leku powinna odpowiadać częstotliwości spożywanych posiłków.
Nie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód.
Lek nie przenika do mleka matki.
tabletki a 40 szt.; zawiesina a 250; zawiesina a 30 saszetek po 15 ml.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©