Reklama
OPIS LEKU
MACDAFEN
iniekcje 1000 mg; iniekcje 2000 mg.
Nowotwór jądra, nowotwór drobnokomórkowy płuc, chłoniaki złośliwe, mięsaki tkanek miękkich.
Macdafen jest cytostatykiem o działaniu alkilującym. Mechanizm działania leku nie jest całkowicie wyjaśniony, wiadomo jednak że preparat uniemożliwia podział komórek, tzn. hamuje ich przyrost, co jest pożądane w przypadku komórek rakowych.
substancja czynna - ifosfamide.
Leku nie wolno podawać w zaburzonej funkcji szpiku kostnego, w przerzutach nowotworu do mózgu oraz w silnie zaburzonej funkcji nerek. Lek podaje się z ostrożnością pacjentom z zaburzoną funkcją wątroby. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Macdafen stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Jednoczesne podawanie allopurinolu może znacznie zaburzyć funkcję szpiku kostnego. Macdafen podany łącznie z warfaryną znacznie wydłuża czas krzepnięcia krwi. W celu uniknięcia powikłań lek należy podawać łącznie z mesną (ANTI-URON, UROMITEXAN).
>1/100- Zmniejszenie liczby białych ciałek oraz płytek krwi. Anemia. Splątanie, halucynacje. Drgawki. Brak apetytu, mdłości i wymioty. Łysienie. Zaburzenia w oddawaniu moczu. Krwotoczne zapalenie pęcherza moczowego.
<1/1000- Niepłodność. Nieodwracalne uszkodzenia mózgu.
Dawkę ustala doświadczony lekarz onkolog. Wysokość dawki zależy od wielkości powierzchni ciała pacjenta oraz od zaawansowania nowotworu. Lek podaje się dożylnie we wlewie.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Lek należy stosować wyłącznie z zaleceń lekarza. Nie wolno stosować preparatu w czasie karmienia dziecka piersią.
iniekcje 1000 mg fiolka 50 ml; iniekcje 2000 mg fiolka 50 ml.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©