Reklama
OPIS LEKU
MEDAZEPAM
kapsułki 10 mg
Stany lękowe, zaburzenia snu, niepokój, panika. Lek stosuje się również w alkoholizmie i delirium tremens (halucynacje w związku z zatruciem alkoholowym).
Medazepam należy do leków z grupy benzodiazepin. Preparat działa na pewne centra nerwowe w mózgu i wywołuje zmniejszenie napięcia psychicznego, uspokaja oraz rozluęnia mięśnie.
substancja czynna - medazepam
Lek może wywołać uzależnienie. Preparatu nie wolno podawać w uczuleniu na benzodiazepiny. Pacjenci cierpiący na miastenię gravis (chorobliwe zwiotczenie mięśni), jaskrę, astmę, poważnie zaburzoną funkcję nerek i wątroby powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Medazepamem. Lek stosuje się ostrożnie pacjentom starszym.
Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ alkohol wzmaga działanie preparatu.
Jeśli kuracja była długotrwała należy stopniowo zmniejszać dawkę zanim zakończy się leczenie Medazepamem, a to w celu uniknięcia objawów abstynencji. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Medazepam stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków jednocześnie z preparatem należy omówić z lekarzem.
Lek upośledza sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania.
> 1/100
- Ospałość, która przemija po kilku dniach stosowania preparatu.

1/1000- <1/1000
- Zawroty i bóle głowy.
- Zaburzenia koncentracji uwagi.
- Trudność koordynacji ruchów.
- Słabość mięśni.
- Zmiana w pracy wątroby.
- Żółtaczka.
- Zaburzenia pamięci.
- Nieoczekiwane zmiany nastroju, agresja, halucynacje, zaburzenia snu, koszmarne sny.
- Lek może wywołać splątanie u pacjentów starszych, którym należy podawać dawki mniejsze niż pacjentom w sile wieku.
Dawkę ustala lekarz.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Preparat przenika do mleka matki. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy omówić z lekarzem.
kapsułki 10 mg a 20 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©